Poongsan / 2011 / Güney Kore

❤ 1
( Yüksek Kalite ) fragman od vkYorum yap

Yönetmen: Juhn Jaihong 
Yapımcı: Kim Ki Duk
Senaryo: Kim Ki Duk
Ülke: GK
Süre: 121 dk.
Tür: Dram 
Vizyon Tarihi: 23 Haziran 2011


Oyuncular
Yun Gye-Sang
Kim Gyu-Ri
Kim Jong-Soo
Han Ki-Joong
Choi Moo-Sung
Yoo Ha-Bok
Kim Yun-Tae
Joe Odagiri

Alıntı:
Konu: "Poongsan" (Yoon Kye-Sang) lakaplı gizemli bir adam kiralık kurye olarak Güney ve Kuzey arasında gidip gelmektedir. Direkt olarak ulaşılması imkânsız olan Poongsan, potansiyel müşterilerini Silahsız Bölge duvarına asılan anma ilanlarından(!) seçmektedir. Poongsan'ın sıradaki hedefi Kuzey Koreli bir kadını Güney'e getirmek isteyen biridir. 

Aynı esnada, Güney Kore'ye iltica etmeden önce Kuzey Kore'de yüksek rütbeli bir görevli olan bir adam (Kim Jong-Soo) Milli İstihbarat Teşkilatının(NIS) bölüm başkanı tarafından (Han Ki-Joong) Kuzey Kore hakkında bir rapor yazmaya zorlanmaktadır. NIS ajanları tarafından korunmasına rağmen Kuzey Koreli adam hâlâ K. Kore ajanları tarafından öldürüleceği korkusunu taşımaktadır. Bölüm başkanından sevgilisi In-Ok'un (Kim Gyu-Ri) Güney'e getirilmesini talep eder. NIS, Kuzeyden insan kaçırmakta uzman birinin varlığını öğrenir ve Silahsız Bölge'ye bir ilan yerleştirir. 

Gece yarısı iki NIS ajanı, buluşma yerine motosikletle gelen Poongsan'la buluşur. Ajanlar In-Ok'u Güneye geçirmenin ne kadar süreceğini sorduğunda Poongsan kolundaki saate bakar ve 3 saatte getirebileceğini işaret eder. NIS ajanları her ne kadar bunu alayla karşılamış olsalar da arabalarına döner ve beklemeye başlarken Poongsan da motosikletini Silahsız Bölgeye (Güney ve Kuzey Kore arasındaki silah ve askerden arındırılmış bölge) doğru sürer. 

Poongsan In-Ok'u almak üzere Pyongyang'a yönelir. Sınırı geçmek üzere geri dönüş yolunda ilerlerken In-Ok, bu hiç konuşmayan adamla arasında bir bağ kurulduğunu hisseder…YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?