[Röportaj]Epik High’ın Roller Coaster Üzerinde Yükselmeye Hazır Hayatı

❤ 0
( Yüksek Kalite )

epik high4 epik high2 epik high3

'Hayatın inişleri çıkışları vardır' cümlesini Epik High'dan Tablo kadar iyi anlayan biri daha yoktur. Son birkaç yıl içinde, müziğini bir kenara koymasına sebep olan pek çok olay yaşadı. Ama artık işleri yoluna koyarak doğru yere ulaşıyor. 

Uzun ve zorlu bir süreçten sonra bile, Tablo ve yanında kalan arkadaşları yeni bir müzikle geri döndü. 2003'e geri dönecek olursak, hayallerle dolu müzik sektörünün kapısını çaldıkları zaman, DJ Tukutz, Mithra Jin ve Tablo yine bir araya toplanmıştı. 

3 adam, Epik High adıyla 3 yıl sonraki ilk albümleri olan 7. albümleri 99 ile başladıkları yere geri döndüler.
Neden sayısı 99 ?

9 sayısına bağlı hayranlar olan Epik High ayrıca sektördeki 9. yıldönümünü kutlayacak. Zirvedeki %1'lik kısım için değil, %99'luk kısım için yapılan müzik anlamına da gelir. Tüm zorluklarını atlattıktan sonra Epik High ve yeni müziği, halkın büyük bir çoğunluğuyla bağdaştırılabilir ve insanlar bu müzikten zevk alacaklardır.

Tablo: "Yeni bir albümle geri gelmek için karar verdikten sonra, biz çok açık bir kural yapmıştık" dedi. Biz düşünmeden sadece müziğin keyfini çıkarmak ve çocuklar gibi dans etmek için müzik yapmak istedik. Dokuzuncu yıldönümümüz olduğundan, 9. yıl dönümümüz olduğundan, 10. yıl dönümümüzden önce her şeyi yolunda götüreceğiz. 

Epik High'ın, sahnede heyecanlı bir şekilde sadece çalmak için dürüst niyeti ve arzusu bulunmaktadır. Bu, tüm zorlukların tozunu attırıp yalnızca müziğin tadını çıkardıkları zamana bir dönüştür.

"Biz zorluklarla olduğu kadar pek çok gülümseme ile de sahneye dönmek istedik. 
Mücadele eden insanlar görmeyi umuyoruz ve 'onlar gülümserse yapabiliriz' diyoruz. 
Bu yüzden eğlenceli ve heyecan verici müzik yapmaya karar verdik."

Grubun yedinci albümü, sahnede hoplayıp zıplamak için kullanıldığında 
Tablo'nun solo albümü, "Fever's End", duygu dolu olabilir ama şu anda gülmek ve coşmak zamanıdır. Bu yüzden Epik High'ın iki ana parçası, Up ve Don’t Hate dans etmek istemenize neden olur.

Hepsinden öte, Epik High'ın sahneye olan susuzluğu daha yoğun hale gelmiş. Epik High'ın Bir Hongdae kulübünde canlı bir performans düzenlemesinin nedeni comeback sırasında bütün hayranlarıyla tanışmış olmaktı. Hatta bir saniye bile düşünmeden Tablo, DJ Tukutz ve Mithra Jin kabul etti ve "acele edip sahnede performans gerçekleştirmek istiyoruz." dediler. 

Mithra Jin " kesinlikle hiç enerjim olmasa bile hayranların çığlıklarını duyarsam, otomatik olarak şarkı söylemeye başlayabilirim" dedi. Mithra Jin'in bu samimi itirafı ile sahneyi ne kadar özlediğini görmek kolay oldu. Beklenildiği üzere, bir şarkıcı sahne olmadan yaşayamaz. Tablo, "Ben aynı sahnede üçümüzü düşündüğüm zaman içimden o kadar çok duygu geçiyor ki" dedi.
"Tekrar birlikte olmanın zevkini hissediyor ve yeniden müzik yapmanın tadını çıkarıyoruz."
Bu duygular 'comeback' kelimesinin içine sıkıştırılmıştır ama kelimelerle ifade edilemeyen, çırpınan kalplerin duygusudur.

Uzun bir süre boyunca pek çok mücadelelerden sonra, Tablo nihayet 'comeback' kelimesinin bile ne denli kıymetli olduğunu anlamış gibi görünüyor. Sanırım, 'comeback' için hissettiklerimiz bunlar, değil mi?
Gençlik dolu bir sahne için özlemle birlikte üç adam artık zor ama enerjik dönüş programlarını çözüme kavuşturuyor.

Kaynak: enewsworld

 YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?