EXO Ceci Dergisi Haziran Sayısı Röportajı / 20.05.2013

❤ 2
( Yüksek Kalite )

Tao Röportaj 

EXO Ceci Dergisi Haziran Sayısı Röportajı tao

Çekicilik; Dış görünüşüyle asıl karakteri birbiriyle eşleşmeyen eğlenceli maknae. Çin uyruklu olmam.

Mola Zamanları ; Yemek yemek, egzersiz, yeni albüm için hazırlanmak. Bu ifadeler tekrarlanıyor.

12 Kişinin Birlikte Olması Hakkındaki Düşüncelerin; Performansta koreografi daha fazla yer kaplıyor. Ayrıca daha fazla enerji harcamamız da gerekecek. Pratikler daha eğlenceli hale geldi çünkü hepimiz birlikteyiz ve takım çalışmasında büyük bir gelişme var.

Çok Ağladığın Biliniyor; Sık sık ağlardım, şimdi değişti. En son birkaç gün önce Çin'e dinlemek için gittiğimde ağladım. Kore'ye dönerken uçakta ağladım çünkü uzun bir süre daha ailemi ve arkadaşlarımı görmemin mümkün olmayacağını fark ettim. Aslında, bunu kimsenin bilememesi gerekiyordu.

Eğer Zamanı Kontrol Edebilme Yeteneğin Olsaydı; Kötü insanların kötü şeyler yaptığını görürsem onları polise teslim ederdim ya da tekrar yapmaması için tavsiye verirdim. Güzel bir kadın gördüğümde zamanın yavaşlamasını istiyorum. Bu yüzden biraz uzun süre dik dik bakabiliyorum. (TAO NE DEDİN ŞİMDİ SEN??)

Banmal Oyun Zamanları; Suho Hyung'a "Suho-ah bana yemek al" diyorum. Oyunun ana konusu Banmal şeklinde serbestçe konuşmaktan ibaret. Aslında Suho Hyung benim için çok iyi. Çünkü onu çok seviyorum ve onunla rahatça konuşmak istiyorum. 
*Banmal: Normalde saygılı konuşman gereken biriyle saygı çerçevesi olmadan konuşmak.

İdeal Tip; Şeker ve kibar biri olmalı. Bana çok az ilgi gösteren kadınlara ilgi duyuyorum. Neden acaba?

Tao'nun İyi Bir Erkek Arkadaş Olmasının 3 Sebebi; Kibar, seksi, dövüş sanatlarında uzman. Ve zeka-tasarruf bu ikisinde de zenginim. AB grubunun "kötü çocuk" karakterlerine sahibim. Hızlı tren gibi enerji doluyum, benim çevremdeyken sıkılmazsın. (Tao'nun kan grubu AB)

Tao'nun Selca Çekilme İpuçları; Kendinizin iyi göründüğü açıyı ayarlamayı anlamanız gerekir.

Tao'nun Seksiliği; Onunla birlikte doğdum?

Seksi Tao'nun Göz Torbaları; Göz torbalarım olmadan, ben Tao olamam.

Gelecek İçin; Tüm hayalleriniz sonunda gerçekleşecektir. Mücadele edin!

Tao'nun Ağzından; İlk hareketi yapmak mümkün. Böylece ilk hareketi yapın ve tutkuyla bana yaklaşın. Benim (arkadaşım) olman biraz zaman alabilir. Ama meydan okumaya devam et. Lütfen yap.

Lay Röportaj 

EXO Ceci Dergisi Haziran Sayısı Röportajı lay

Çekici noktası: Cana yakın biri, rahatlatan çocuk. Irkı-Çinli.

Duymak istediğin övgüler: Bu benim sarışın olmayı/sarı saçı ilk deneyişim. Bu yüzden bana yakışması noktasında insanların ne söyleyeceğine dair yarı endişeli yarı heyecanlıyım.


Mola zamanı: Benim için (mola zamanı), şarkılar düzenleme ve sözlerini yazma denebilir. Derslere katıldıktan sonra ne konuda eksik/zayıf olduğumu değerlendirme (zamanım). Ve tabi ki, bu sefer şarkılarım bu albüm için seçilmedi. Muhteşem yanımı gösterebilmem için, çok çabalamayı umuyorum, ki herkes benim düzenlemelerimi/şarkılarımı dinleyebilsin.


Lay'in düzenlemeleri/şarkıları hakkında: 13 yaşındayken eğlencesine başlamıştım. Üyelerden daha çok, Baekhyun ve Luhan benim ballad(slow) şarkılarımı çokça seviyorlar. Onlar beni destekleyen takımım. Kris, yapıtlarımı düzenleme işleminde asistanım.Bu yüzden, burada ben size teşekkür ettiğimi söylemek istiyorum çocuklar.

Lay'e göre düzenlemeler/şarkılar: En önemli şeyin insanlar arasındaki içten anlamlar olduğunu hissediyorum. Ben duygusal biriyim. İlhamımı sizin kaçırdığınız bir görüntünün küçük ayrıntılarında alıyorum: sevdiğim aile üyelerim, arkadaşlarım ve beş hissimden alıyorum. Ayrıca piyano çalarken de..

Saygı duyduğun ve hayran olduğun müzisyenler: Kesinlikle Beethoven ve fevkalade yetenekli müzik dehası Mozart.

Onlardan daha iyi olduğun husus: Dans etmede iyiyim, onlarla karşılaştırılırsa.

SM büyüklerin: Onlar hep bizi destekliyorlar: kamera olayları, kareografiler, canlı performanslar gibi konularda ayrıntılı açıklama yapıyorlar. Hepsi birer melek.

İnsanların bilmediği gizli yeteneğin: Etrafta espri yapmam. İnsanların komedi yeteneğimi bilmemesi ne yazık!

Dans Makinesi'nin belinin durumu: Herkese teşekkür, şimdi daha iyi. Tek söyleyebileceğim teşekkür ederim.

Hazinen (olan) şeyler: Onlara şey diyemezsiniz ama tercihen canlılar, insanlar. Fanlar sayesinde, hala ben varım. Kesinlikle onların üzerine titreyip onları el üstünde tutmalıyım.

İtirafı: "Seni dünyadaki en mutlu kadın yapacağım. Güven bana."

Lay'in Muhteşem Erkek Arkadaş Olmasının Sebepleri: İçtenlikle bütün sevgimi ve her şeyimi sadece bir kadına verebilirim. Onun için her şeyi yapabilirim. Sıcak sarılmalarımı verebilirim.

Ondan Umduğun 3 Şey: Onu küçük domuzcuk diye çağırmam ve bu konuda üzgün hissetmemesi. Onun karşısında sevimli duracağım ki; sadece beni sevsin, beni anlasın ve arada benim için aegyo yapsın.

Lay'in Aegyosu: Sıfır(hiç yok), ben gayet erkeksiyim.

Asya Fanlarına: Nerede yaşarsanız yaşayın benim için endişelendiğiniz için minnettarım. Sağlıklı ve mutlu olun.

Lay'in Hakkında: Kola ve soda yok. Ve ben yemeyeceğim. Ama hala beni sevdiğinizi söylemek zorundasınız, tamam mı? Ve beni sıcacık kucaklayın. Daha iyi olacağım.

Xiumin Röportaj

 Exo Xiumin

Çekicilik; Tatlı en büyük Hyung

Dinlenirken; Kafede Luhan ile birlikte oynamak ve bireysel zamanlarımda alışveriş yapmak

Xiumin'in Alışveriş Tekniği; Tabii ki içinden gelerek yapılan alışveriş.

Diyet Sonucunda Kaybolan Yanaklar – Öneri; Yemek önündeyken şık bir şekilde davran. İlk seferde hiç ona bakma. Buna rağmen bu şeylerle zor zamanlar geçirdim. Yakında tam yanak Boazi geri gelecek.

Bebek Yüzlü Olmanın Artı ve Eksi Yönleri; İlk konuşmamızda beni küçük sandıklarından dolayı gayri resmi konuşmalara şahit oldum. Artı yönlerini gerçekten bilmiyorum. Emin değilim. Fiziksel olarak 24 yıl dün gibi geçiyor ve bugün farklı. *öksürük öksürük*

En Büyük Hyung Olmanın Tehlikeleri; Kimlik sıralamalarında hyung olmak erkekler arasında çok önemli bir sıradadır. Eğer acil bir durum varsa çoğu kez sorumluluk alman gerekir. Tabii ki bu çok, son derece, genellikle gereksiz meseleler.

Xiumin'in Konuşma Alışkanlıkları; Sorulan sorulara iyi cevap veriyorum ve iyi bir dinleyiciyim. Zengin tepkilerim ve ciddi bir kişiliğim sayesinde EXO'nun sıkıntı danışmanlığını yapıyorum. Son yaşanan sıkıntılar yorumsuz.

Xiumin'in Çince Derslerinde En Son Öğrendiği Şey; Dui bu qi, wo bu hui (Üzgünüm, bunu yapamam) Çünkü ağzını kapalı tutmak ayrıca bir danışmanın rolüdür.

En Son İlgilendiklerin; İlk yılımıza özel bir miktar çizgi roman hediyesi aldık ve hala ben onları okuyorum.

Xiumin'in Büyüleyici 3 Özelliği; Tek başına, şık ve yumuşak bir adam. Sonuç olarak büyüleyici bir adam.

Xiumin'in İyi Bir Erkek Arkadaş Olmasının 3 Sebebi; Güçlüyüm, Duyguluyum, Düşünceliyim. Gücümü kanıtlamak için, el güreşinde tüm üyeleri yıkacağımı örnek gösteriyorum. 

Bir Teklif Alsaydın; Birçok insanlarla dolu konser salonunda ona karşı "Biz biriz, Biz ayrılamayız, Seni seviyorum" diyerek haykırırdım.

Kazandığınız Ödüller Hakkında Övünmen; Çin'deki en son 13. Yıllık Müzik Billboard Ödül Töreni'nde en çok popüler grup ödülünü kazandık. Denildiği gibi, en iyisi! Ah, evet!Bize bu büyük ödülü verdikleri için fanlara teşekkürler. Bununla beraber bu havalı çocukları doğuran EXO'nun ailelerinin derin teşekkürleri de var.

Bir Yıl Sonra Kazanmak İstediğin Ödül; 'imaj değişikliğinde başarı ödülü' Artık olgunlaşmış ve seksi bir adamlar olduk.

Xiumin'in Ağzından; Kolaydır. Çevrenizi temiz tutun. Her zaman mutlu bir şekilde gülümseyin. Ben derli toplu birisiyim.

Luhan Röportajı

Exo luhan

Çekicilik; Çince'de 'Şafağın cazibesi' adlı hem şarkı söyleyip hem dans edebilen kişi. Ben Çinliyim.

12 Üyenin Bir Arada Toplanmasıyla İlgili Düşünceler; Her gün, molalarımız bir sınıf gibi eğlenceli geçiyor. Her nasılsa pratik odası 12 kere dikkat dağıtıyor. Ama bir kere gerçek anlamda pratik yapmaya başlayınca, herkesin bakışları değişiyor ve ateşlilik de 12'ye katlanıyor.

Comeback Albümü İçin Gerekli Bir Övünme; Performans olağanüstü. Çünkü o bir sırla sıkıştırılmış bir performans. Şşşşt! 

Dinlenirken; Bir süre önce Çin'deki evime gittim. Uzun bir zaman sonra, sonunda faydalı bir çocuğun yapabileceği şeyleri yaptım.

Aynaya Baktığımdaki Eksiklikler; Anne ve babam doğurduğundan, kendimden mutluyum.

Kendimi Erkeksi Düşündüğüm Zamanlar; Her zaman. Nedense, ne zaman futbol oynasam, erkeksiliğim artıyor. 

Çılgın Kurbağa Lakabı; O Tao, onun düşünceleri.

Şu an bir üyeye telepatik mesaj gönderebilseydin ne derdin? ; Bu röportajdan sonra bubble tea içmeye gitmek ister misin?

Luhan'ın Korece Dersi, Bugünlerde Diline Dolanan Kelime; "Aigoo." şaşırdığımda, pişman olduğumda, endişelendiğimde. O her yere uyan bir kelime. Çok sık kullandığım diğer kelime, "hul."

Değer Verdiğim Bir Eşya; İnterneti kullanmamı sağlayan ve son zamanlarda takıldığım roleplay oyunlarına sahip bilgisayarım, kendi bölgem olan yatağım, değerli şeylerle dolu dolabım. Özellikle yatağım, diğer insanların yatağıma çıkmasını engelleyebilmeyi dilerdim.

İnterneti Kullandığımda; Kendi fotoğraflarıma bakarım. Fanların çok iyi çektiği fotoğrafları gördüğümde iyi hissediyorum. Herkese minnettarım.

Birine Teklifte Bulunsaydım; Geceleyin, boş bir sokakta öpücükle birlikte çiçeklerle.

Bir Teklif Alsaydın; Kız bana kendi yaptığı yiyeceği verse mutlu olurdum. Menü hakkında düşünürsem, ben etçil olduğum için, eğer etse severim.

Luhan'ın İyi Bir Erkek Arkadaş Olmasının 3 Sebebi; İyi bir kişiliğim var. Ne zaman, nerede olursa olsun, güvenilir bir koruyucuyun. İyi görünüyorum. Tabii ki son madde şakaydı.

Fanlara; Uzun bir zaman beklediğinizden dolayı teşekkür ederim. Tüm kalbimle, sizi seviyorum.

Luhan'ın Ağzından; Bedenim ve aklım kontrolden çıktığında, lütfen bana biraz ilgi gösterin. Sadece "Yoruldun, değil mi? Güç kazan." demeniz gerekir. Sonra gerçekten güç kazanan biri olurum. Aslında çok çekingen ve utangaç olsam da, bir kere yakınlaştığımızda insanların benim daha sıcakkanlı olduğumu bilmesini dilerim.

Kris Röportajı

Exo kris

Çekicilik; Keskin görünür ama gerçekte pasaklı ve aptaldır. Soğuk gibi durur, ama içinde sıcakkanlıdır. Yakışıklı biri. Çinli.

Boş Zamanlarımda; Kanada'da ailemi ve arkadaşlarımı ziyaret ederim. Bir dahaki sefere skydiving yapmaya gitmeyi veya tüm gün denizde oynayıp yuvarlanmayı diliyorum.

Bir İdol Olmanın Avantajları; Birçok sayılacak şey var ama birisi, bir ülkeden diğer ülkeyi ziyaret etmek.

Son Stil Değişikliği; Değişim geçirdim, çünkü yeni comeback albümü için değişik gelmek istedim. Avantajı kısa sürmesi oldu, dezavantajı ise çeşitli stillere engel olması. İkincisi yüzünden ağlamak istiyorum. 

Şu Anki Tutkun ve İlgi Alanın; Saç stilistliği, şapkalar, elektronik müzik.

Senin İçin Bir Ödül; Fanlardan gelen mektuplar, her zaman.

Drama-severlerin Ayrıcalığı; Ben "Nice Guy"da başrol Kang Maru'ymuşum gibi derinden etkilenmiştim. İyi senaryo. Bütün oyuncular hayranlık uyandırıcı.

Aşıkken İhtiyacın Olan 3 Şey; Aşk, aşk, aşk.

Teklifte bulunsaydın? ; "Senden hoşlanıyorum, ne yapabilirim?" 

Ondan Beklediğin Tepki; 0_0,
, ^0^, 


Bireysel İltifat; Çince, İngilizce ve Korece mevcut. Bu yetenekler benim için çok önemli, çünkü yurt dışında promosyonlarda yer alıyorum.

Diğer Üyelere İltifat Zamanı; Suho ne yaparsa yapsın görkemli. Baekhyun'un moral yükseltmekteki yeteneği, Kai çok iyi dans ediyor ve Chen şarkı söylemede harika. Tao hyunglarının hisleri konusunda empatik, Xiumin yardımsever ve ben D.O'ya minnettarım çünkü o üyelere çok iyi bakıyor. İyi yemek yapan Lay'e teşekkür ederim. Luhan'a futbolda iyi olduğu için teşekkür ederim, böylece basketbola yönelebiliyorum, ve Sehun'a maknae sorumluluklarına özen gösterdiği için teşekkür ederim. Ve Chanyeol, tavuk nuggetlar lezzetliydi. Teşekkürler.

Geliştireceğin Şeyler; Hiçbirşey. Ben iyi huyluyum, bu yüzden birazcık daha izleyeceğim. Hepsini çok seviyorum.

Fanlara; Bizi beklediğiniz ve desteklediğiniz için teşekkür ederim. İyiliğinizi iyi bir albümle geri ödeyeceğiz.

Kris'i Öğretici Yazı; Yeterince uyur ve yemek yerse çalışabiliyor. Bunu bilmiyor olabilirsiniz, ama o aynı zamanda biraz tatlı. Ve eğer onu seviyorsanız, o sizi iki katı kadar geri sevecek kadar iyi bir adam.

Chen Röportajı

Exo chen

Çekicilik; Ana vokal, sıska domuz.

"Sıska Domuz" Tanımı; Yediğim kadar kilo almadığımdan endişeliyim. Diğer taraftan yedikten sonra kilo almadığımdan, kilo veriyorum. Bu yüzden kilomu idare etmede çok ilgi gösteriyorum, böylece yüzüm güzel görünüyor.

Boş Zamanlarımda; Korku içinde yaşarsam yanlış büyüyebilirim, bu yüzden ruh halimi iyi tutuyorum. Fanlar bizim comebackimizi beklediğinden iki katı kadar çalışmayı deniyorum.

Sizin Bayılmanızı Sağlayacak Tip; Etkileyici gözler, çalışkan kişilik. Bana iyi bakacak büyük bir kalp ve huysuzluklarıma tolerans gösterecek biri.

Teklif Etsem; Lunaparkta bir gösterideyken biraz içecek alırdım ve ona arkadaşları arasında sürpriz yapardım. Sonra bir adım atıp "Benimle evlenir misin?" derdim.

Ondan Beklediğin Tepki; Kollarıma koşmasını umardım.

Eğer O Teklif Etse? ; Farketmez. Onun beni sevdiğini duymak yeterli olacaktır.

Bir Milyon Dolar Kazansan? ; Vokalim üzerinde çalışırdım. Tüm hayatım boyunca şarkı söylemek istiyorum.

EXO'nun Ofis Yiyeceği; Karışık ve sesli, bir kaos. Her bir üye bir şey bile söylese… Ağız dolusu ses oluyor.

Üyelerin Alkol Bağışıklık Sıralaması; En güçlü üye Xiumin hyung. Sonra Chanyeol-Chen-Kris hyung-Luhan hyung, bu sırayla. Bunun yanında geri kalanı aynı düzeyde. Ama bir içişten sonra yüzü ateşlenmeye başlayan Lay, kesinlikle sonuncu.

Tanrıdan 3 Dilek; Öbür dünyayı merak ediyorum. Sadece etrafa bakardım. Eğer uzaylılar varsa, lütfen onları bana getir. Bütün hastalıkları iyileştirebilecek bir iksir istiyorum.

Chen'in 3 Cazibesi; Kalın kulak memeleri bir şans, boynumun altındaki ben, erkeksi karakter ve bonus olarak, sadakat. 

Baekhyun, Chanyeol ve Chen'in "Tazı" Teorisi? ; Bir söylenti, yanlış kanı. Baekhyun ve Chanyeol'a göre ben kesinlikle sade bir çocuğum.

Başka Bir Üyeden Çalmak İstediğin Yetenek; Lay hyung ve Kai'nin dans yeteneği.

Bugünün Önemli Kareografisi? ; Bugün yorum yok. Yakında sahnede göstereceğim.

Chen'i Tanıtan Yazı; Her yemekte beslendiği ve aralarda atıştırabildiği sürece neşe dolu. Onu yalnız başına bırakmak konusunda endişelenmeyin, iyi olacaktır. Film izlemeyi sever. Eğer onunla takılmak isterseniz, onu sinemaya götürün, lütfen.

D.O Röportaj

 Exo d.o

Çekicilik; Şeffaf, yatıştırıcı Vokal

Dinlenme; Bütün üyelerin yüzlerini "Konsantrasyon" yazmak. Biz her zaman böyleyiz. Konsantre olmamız gerektiği zaman konsantre olmamız gerçekten zor oluyordu. Oyun zamanında herkes sert oynuyordu.

Duymak İstediğin İltifat; Ah, EXO için endişelenmeyin! Pratik yaparken ne kadar zorlandığımı bilmek istiyorsanız yeni albümümüze bakın. Herkesin anlayacağına inanıyorum.

Diğer Tüm Üyelere; Tüm EXO gibi mağdur hissediyorum. ya her şey düzgün yapılmazsa/ doğru olmazsa diye düşünüyorum. İçinizde tutmayın. Hepinizin şu anda bizi konuştuğunu umuyoruz. Gelecekte herhangi bir acı bırakmayın.

İdeal Tip; Sevimli bir gülüş, genç, gerçekten açık ten

İtiraf Edersen; Yer ve söylediğin şeyler önemli değildir. En önemli şey kalbinden gelerek samimi olmaktır. "Erkek arkadaşın olabilir miyim?"

Önerdiğin Arka Plan Müzikleri; Jeff Bernat'ın Ms Seductive, Justin Bieber'ın Catching Feelings, Bruno Mars'ın When I was Your Man. Bu 3 şarkının melodisi ve sözleri şeker, güzel.

Şuan da En Çok Beklediğin Şey; Birinci Sıra

10 Yıl Sonra; Hayalim bir sır. Diğer üyeler havalı/yakışıklı bir yaşam sürmeli. Ayrıca ben 11. yıl dönümümüzü kutlayacağımız bir konser olacağını düşünüyorum. 

Diğer Üyelerin Sıraları; Sırlar tutulmak içindir.

D.O nedir; Temiz ve düzenli. Tanıdıktan sonra yakın olan, heyecanlıyken az konuşan

D.O'nun Ağzından; Vaktinizi gürültülü ve canlı harcamayı tercih edin. Ben dürüstlüğe çok önem veriyorum. Yorgun olduğum zaman gerçek bir "fighting!" sözü kalbimin en iç kısmını alır. Ah, ben yabancılara karşı utangacım. Bu yüzden benimle ilk konuşmayı başlatırsanız mutlu olurum.

Chanyeol Röportaj

 Exo chanyeol

Çekicilik; EXO'nun sonsuz pozitifliğe sahip üyesi.

Dinlenirken; Dans ediyorum ve Kai ve Baekhyun'la rap yapıyorum, ayrıca D.O'yla gitar pratiği yapıyorum. Yeni başladığım kompozisyon çalışmak ve şarkı yazmak da çok eğlenceli. Zevk alıyorum çünkü git gide yükseldiğimi hissediyorum.

Comeback Albümü İpucu; Orman, ağaç ve mağara.

Yakınlarda Kalbini Isındıran Bir Olay; Bir süre önce gönüllü iş yapmak için yetimhaneye gittik. Her geri döndüğümüzde, kalbimin ısındığını hissediyorum, mutluydum. Onlara teşekkür ederim, aynı zamanda kendime bir kere daha bakma gibi değerli bir şansa sahip oldum.

Değerli Bir Eşya; Dikkatli bir alıcı olduğum için, asla alışverişten sonra pişmanlık duymuyorum. Ve daha büyük bir gurur ise yakın zamanda dikkatlice aldığım bir sıra. Ama odayı küçültmesine sebep olmasıyla gurur duymuyorum.

Ebeveynlerinin Geni; Pozitif enerjimi annemden, ve duyarlılığımı babamdan aldım. Şimdi 20 yaşımı geçtikten sonra, daha güçlü hissediyorum. Sizi seviyorum. 

'Erkeksiliğin' Tanımı; Yumuşaklığın ortasında beklenmedik bir şekilde güç taşıyan bir adam. Kendi dudaklarımla söyleyebilirim "Benim için, şakacı olduğum zamanlar, bir işe odaklandığım zamanlar.. farklı enstrümanlar çaldığım zamanlar ya da rap yaptığım zamanlar.. Oldukça … erkeksi"

EXO ile Yaşarken Gerçekleşen Beklenmedik İyi Şeyler; Benim gibi tembel birisinin yurtta alarm olmadan kalkması bir mucize. Bu sayede, annem mutlu. 

İdeal Tip; Aynı gülüş tarzı ve aynı müzik zevkine sahip birisi. Benim kalbim "Ben de bu müziği seviyorum" dediğin çarpmaya başlar.

Teklif Etseydin; Sadece ikimizin yaşadığı bir evde ona çiçek verirken şarkı söylemek isterim. Aşkımız müzik aracılığıyla olur.

Chanyeol; oldukça hassas, eğer onu yetişkin gibi görürsen sana daha yakın davranır. Heyecanlandığında daha sesli bağırır. Bir insanı sevdiğine sonuna kadar arkadaşı olarak kalır. 

Chanyeol'un Ağzından; Sıkıldığında eğlenceli bir olay hakkında benimle konuş. Ben sohbeti severim. Sadece konuş. Nerede olursan ol, müzik kutusu gibi senin için müzik oynatacağım. Gelecekteki başvurmak üzeri, Isırmayacağım.

Kai Röportaj

 Exo kai

Çekici noktası: EXO'da SEXY olmak ve DANStan sorumlu olma mizacını üstlenen kişi.

EXO'yu 10 kelimeyle tanıt: Tüm dünya üzerindeki en güçlü sevimliliğe sahip on iki kişi.
Alt-konu: Erkekler gözünde, 12 üyenin hepsi de çok yakışıklı.

Mola zamanı: Suho hyung, tüm günün yükünü uzunca düşünüyormuş gibi derin düşüncelerde gözükür. Chanyeol hyung hep sırıtır. Baekhyun hyung, Chen hyungladır. Sehun sürekli konuşur. Kris hyung onların ardında ciddi bir şekilde şaka yapar. Luhan hyung oturma odasında ileri-geri olta atar. Xiumin hyung bir şeyler toplar, bir tarafta. Lay hyung bir garip halde eğlenir. Ve Tao bir tarafta, aynaya bakar. (D.O NERDE??)

Favori takma isimleri: Kim Kai, Ggamjong(Esmer Jong), Gökyüzü Oyunu (Jong dal sae).

Şu anki duvar kağıdın: Cep telefonum içinse, Luhan hyung ve benim Man U FC-Chealsea FC'nın maçını izlerkenki fotoğrafımız. Chealsa'nı kazanışı için barış işareti yaparak çekilmiş bir deneme fotoğrafı. SNS de aynı. SNS'de "Chealsea kazandı kekeke" diyor.

Minnettar olduğun gen: Kim Jongin'e dair, bu kişi tamamen memnuniyet verici.. Onun hakkında hoşlanmadığım bir şey bulmak çok zor. Hu.

Şu zamanda bile sexy göründüğümü hissettim….?: Pratik odasında çalıştıktan sonra sırılsıklam olmuş üstümü çıkartıp aynaya baktığımda. Hu.

İdeal tipi: Kar kadar beyaz biri. Kendi alanında iyi olmasa da, umarım o gururlu ve tutkuludur.(Aşkla doludur.)

Nasıl itiraf edersin?: En bilinmeyen ve beklenmedik anda, bir çizimle sürpriz bir şekilde itiraf ederim. Çok ani. Pa!

Beklediğin tepki: Fark ettirmemeyi denemeye çalışacağım. Onun şok ifadesini görmek isterim.

Almak istediğin teklif: Yeter ki içten ve samimi olsun, bir cümle dahi olsa sorun olmaz.

Üyelerin sırrı: Görünüşe göre Kim Jongin'in kıyafetinin altındaki cildi çok beyaz ve güzelmiş. Ve birçok insan, çocuklar şehri de olan EXO PLANET'ten EXO'nun döndüğünü bilmiyor.

Kai'nin Ağzından: Iron Man'i izlediğim zaman hoş olmadığımı düşünme. Uyurken beni rahatsız etme. Tabi ki, kızarmış tavuk siparişinin gelmesi dışında. Benimle uzun süre birlikte olduğunda, kolay anlayan biri olduğumu bilirsin. Ben çok safım~ Enerjik. Birçok insan bilmese de içimde hala küçük bir sevimlilik var. Yeter ki insanlar beni sevsin, (onların) sevgilerinin iki misliyle (onlara) döneceğim!

Sehun Röportajı

Exo sehun

Çekicilik; Maknae olmanın gerektirdiği aegyo.

12 Adam Arasında, Maknae'nin Yolu; Hyunglarıma teşekkürler, çok sevimlilik kazandım. Yeniden doğsam bile, EXO'nun maknaesi olarak anılacağım. Bir süre önce bir doğumgünü partisindeki 10 dakika süre verilen Yaja Oyunu* sırasında arkama bakmadan kabaca adım attım. Eğer devam etseydim, artık bu dünyada gibi hissetmediğim için, değerli maknae olarak geri dönmeye ihtiyaç duyardım.

Eğer Süper Gücüm Olsaydı; Duyguları ve hisleri kontrol etmek isterdim. Sevdiğin insanlara yorgun yönünü göstermek biraz üzücü.

Kalbimi Sallayan İdeal Tip; Beni incittiğinde benim için gerçekten endişe eden ve ilaç sürmek için bana yaklaşan biri. 

Teklifte Bulunacak Olsaydım; Güneş batarken, havai fişekler eşliğinde sessiz bir gece. Onun elini tutar ve "Sensiz olabileceğimi düşünemiyorum. Ölene kadar seni seveceğim." deseydim, bu ellerinin bükülmesini sağlardı, değil mi? Büyüdüğümde bunu daha farklı türde söyleyebileceğim tamam mı?

Bir Üyenin Sırrı; Suho hyung korkunç şeyleri izleyemiyor. Bir korku filmi izlese çok fazla ses çıkarıyor, ama rahatsız edici gerçek ise o internette ve izleyemiyor. 

Uygun Bir Mağazaya Gitsem; Atıştırmalıklar ve çikolatalar, jelibonlar ilk tercihim olurdu.

Bir Üyeden Bir Yetenek Çalabilsem; Baekhyun'un mizahını, Kai'nin beyaz tenini ortaya çıkarmasını, Chanyeol hyungun mutlu kişiliğini, D.O hyungun güzel gülümsemesini, Suho hyungun dürüstlüğünü almak isterdim. Sert bir vücudun temsilcisi, Suho hyung. (…hyung şaka yapıyorum) Ben herşeyi çalmak isteyen bencil bir insanım. Ama eksik çekiciliğime dayanmak zorundayım.

En Son İlgi Duyduğum Şey; Uyumadan önce ve uyandıktan sonra endişelenirim. "Bugün hangi kıyafetleri giysem, hangisi iyi durur? " Makyajsız ve poz vermeden ayna karşısında seksiyim. Aslında tam olarak seksi değil, ama oldukça havalı. Ben sadece yalnızken kendime bakıyorum.

3 Çekiciliğim; İyi gülümsüyorum, sıcak bir kalbe ve köprücük kemiğine sahibim.

Sehun'un Ağzından; Eğer heyecanlanırsam, kendimi kontrol etmem zor oluyor. Sesli olsam bile anlayış gösterdiğiniz için minnettar olmalıyım. Yakında sakinleşeceğim. Çünkü kan grubum 0, birçok insanın eleştirisini aynı anda alırsam, gerçekten inciniyorum. Lütfen bana gelecekte iyi bakın.

Baekhyun Röportaj 

Exo baekhyun

Çekicilik; Eye-liner ile iyi görünen yetenekli vokalist

Doğum Günün Hakkında; Gerçek şu ki fotoğraf çekimlerinin ve röportajların benim doğum günüme denk gelmesi gerçekten heyecan vericiyidi, güzeldi. Böyle bir günde SOUL STAR'ın "Happ Birthday" adlı şarkısını dinlemek istiyorum. Hayranlarım benim için söyleseydi güzel olurdu.

Dönüş Albümü Hakkında İpucu; Günde 8 saat eğitim gördük ve 4 saat kişisel olarak pratik yaptık. Bu yüzden biz uzun bir süre sizden uzak kaldık. Umarım daha yakışıklı ve çekici yanımızı görmek için hazırlanmışsınızdır.

Duymak İstediğin İltifatlar; Gerçekten! Bu albümün bu kadar uzun zaman almasının nedeni bu!

Kendini Netten Aradığında; Çıkış öncesi fotoğrafımı herkeste görünce şaşırdım. Acı gerçekle yüzleştim. Benim yanaklarım şişmanladıkça çıkıyor.

Yorum yapıyor musun? Ya da yapmıyor musun?; Şiddetli bir şekilde yorum yapma dürtüsü duyuyorum. bazılarının benim Chen ve Suho Hyung'dan kısa olduğumu söyleyince..

Aynaya Baktığın Her Zaman; Yüzümün şişliğini kontrol ediyorum. Özellikle Chanyeol'un gözlerine baktığımda üzülüyorum çünkü benim gözlerim çok küçük. Ama genel yüzüm yeterince iyi.

Eğer Kuzenin ya da Kız Kardeşin ile Bir Üyeyi Tanıştıracaksan; Yakışıklı ve Olgun lider Suho Hyung. Diğer üyeleri tanıştırmamamın nedeni ise onları kendime saklayacak olmam!

İdeal Tip; Kibar, iyi huylu, güzel kokan, iyi görünüşlü bir bayan.

Eğer İtiraf Etseydin; Yapay çiçek alıp onun önünde diz çökerek "Bunlar insan yapımı çiçekler, ben çok sevdim, benimle çıkmak ister misin? " derdim. 

Eğer 7 Gün Boyunca Bir Film Kahramanı Olsaydın; Dürüst ve zeki bir kadının sonradan değiştirdiği kibirli ve zengin bir genç olmak isterdim.

Üyelerin Sırları; Suho Hyung en küçük bir çizik veya çürükte bir ay boyunca şikayet eder.

Diğer Tüm Üyelere; Biraz daha temiz ve düzenli olabilir misiniz?

Kendi Hakkında; Biz yakın arkadaş olduktan sonra konuşmalarım hiç bitmedi. Böyle bir şey olduğunda endişelenmeyin sadece ağzımı sakince kapatın. Yorgun olduğumda boşlayacağım. Bu kendimi şarj ettiğim anlamına gelir. Bu süre boyunca bana dokunmayın. Ama bu süre sadece 10 dakika sürer.

Suho Röportajı 

Exo suho

Çekicilik; Ben üyeleri karizmayla bir araya getiren ciddi ve sakin liderim. Ben Suho'yum.

Comeback Hakkındaki Düşüncelerin; Daha fazla insana yeni bir müzik ve yeni bir performans göstermek istiyorum. İnsanlar bizim için beklediği için yapabildiğimiz kadar sıkı çalışacağız.

Başka Bir Süper Gücün Olsaydı; Görünmez olma yeteneği. Çünkü böylece her yere gidebilirim. (Yanından Chen "Ama dürüstçe bu 'her yere'nin neresi olduğunu söyleyemezsin." dedi.) 

Havaalanı Resimleri; Havaalanında, pistte, gözlerimde güç ile yürüyorum. Eğer gözlerim kapalı bir fotoğrafımı çekerlerse, bunu ben bile komik bulurum.

Havaalanı Resimlerinde Korktuğun Şey; Yüksek kaliteli kameralar karşısında aniden bir sivilce ortaya çıkıyor. Her zaman elimle onu gizlemek zorunda kalırım.

EXO'nun Fikirlerini Anlaşma Yolu; Çıkıştan önce bile her haftasonu yaptığımız bir saatlik buluşma. Büyük ve küçük sorunları konuşarak çözüyoruz. Bu sorunlar hafta boyunca bizi hayal kırıklığına uğratan veya pişman olduğumuz şeyler olabiliyor. Hakkında konuşacak bir şeyimiz olmadığında birbirimizi övüyoruz. Minnettar olduğumuz şeyler için teşekkür ettiğimiz kısım çok sevgi dolu oluyor.

EXO'nun Bir Araya Gelmesi; Çok uzun zaman önce değil, bize comeback için güç vermesi amacıyla, bir araya gelip et yedik. Onlar hala büyüyen çocuklar olduğundan kişi başı 2 ya da 3 tane yiyorlar. Maknae Sehun oraya gidip duruyor ve et pişirmekle meşgul oluyor, ve hatta Tao eve gitmek için montunu aldığında bile, et pişirip yiyor. Şu havalı çocuklar.

Gökyüzünden 1 Milyon Won Düşse; Tabii ki üyeleri bir yerlerde yemek yemek için davet ederdim. Çocuklar, söyleyin bana. Hanwoo mu? Sushi mi?

Kalbimi Sallayacak İdeal Tip; Dış görünüş olarak, uzun saçlı ve edebi ilgileri olan, içeride vahşi ve neşeli bir kız. Erkek olduğumdan, bu tip özelliklere sahip bir kız.

Teklif Edecek Olursam; Myungdong gibi kalabalık bir mekanın ortasında seslice anons ederdim. "Seni seviyorum, hislerimi kabul et." derdim.

Başarılı Bir Teklif İçin; Bence o kişiyi içtenlikle seversen, ve aynı zamanda çaba gösterirsen her zaman başarılı olur.

Eğer İdol Olmasaydım; Gerçekten başka bir iş yapmak konusunda çok fazla düşünmedim. Nerede, ne yaparsam yapayım, kesin bir hedef koyup onun için sıkı çalışırsam daha iyi olacaktır.

Lider Olarak, Şirkete; Sıkı çalışacağım. Ve üyelere; hadi sevelim.

Suho'nun Kişisel Yazısı; İyi gidiyorsun, iyi gidiyorsun, woojjujju (Bebeklere yapılan ses) beni çok övün lütfen. Çünkü iltifatlar Suho'nun neşeyle dans etmesini sağlıyor.

Kaynak: Yeppudaa

alıntıdır.FILM BILGILERI 3 sene önce eklendi
YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?