EXO Sehun – The Celebrity Magazine Şubat Sayısı Röportajı / 05.02.2014

❤ 2
( Yüksek Kalite )

tumblr_musb4yaSuk1rt5rnmo1_500 the celebrity magazine1
The Celebrity, EXO'nun en genç üyesi Oh Sehun'a çok özel ve eğlenceli bir görev verdi. Görev, 300 $ ile Sevgililer Gününe özel bir kombin yapmak. 

300 Dolar'a ne alabilirim?

"Vaaay! Dongdaemun ne kadar değişmiş!" 5 yıl aradan sonra ilk defa Dongdaemun'a gelen Sehun'un söylediği ilk sözlerdi bunlar. EXO'nun yoğun çalışma programı yüzünden kendine zaman ayıramayan Sehun'a, son yıllarda oldukça değişen Dongdaemun yabancı gelmişti. Sehun'a alışveriş için danışmanlık yapacak olan EXO'nun stilisti de bizimle birlikteydi ve şöyle dedi: "Sanırım Sehun bu gece çok gürültülü ve kalabalık bir ortamda alışveriş yapacağını düşündü. Ben bile buraya taşınalı çok uzun zaman olmasına rağmen, alışveriş merkezinin eskiye göre bu kadar düzenli ve farklı olmasına şaşırdım." Her ne kadar Dongdaemun en son hatırladığı haline göre bir hayli değişmiş olsa da, uzun zaman sonra alışverişe gelen Sehun neşeli adımlarla gezinmeye başladı. 

"Bu tarz kumaşlar kışın giymek için fazla ince. Ancak üzerine başka kıyafetler giyilirse daha iyi durur ve sıcak tutar. Ayrıca bu renk de kombinin ana rengi olarak kullanıldığında harika durur. Ama kombinin diğer parçalarını bu renge uydurmak zor olabilir."

Kıyafetlerle ve tasarımla ilgili nasıl bu kadar çok şey bildiğini sorunca bize şöyle cevap veriyor:
"Küçüklüğümden beri modaya ilgim vardı. O yüzden sürekli arkadaşlarımla alışverişe gider, bu konuyla ilgili dergileri okurdum. EXO'nun stilistiyle moda hakkında derinlemesine sohbetler yapmaya başladıktan sonra az ve yüzeysel olan bilgim derinleşti." (Gülüyor)

Sehun, çalışma programları ne kadar yoğun olursa olsun, vitrinlerin önünden geçerken gözüne takılan bir parça olduğunda öylece bırakıp gidemediğini söylüyor. Şuan Dongdaemun'da bile Sehun'u yolundan alıkoyabilen birçok parça var. 

"Alışveriş yapmayı sevmesi, beğendiği herşeyi aldığı anlamına gelmiyor. Önce kendine yakışıp yakışmadığına bakar, kumaşın kalitesini ve neyden yapıldığını inceler." diyor EXO'nun stilisti. 

Tabi ki, tek bir parça bile almadan önce çok sayıda mağaza gezip etrafta dolanarak zaman harcıyor. Bu, Sehun'un alışveriş konusunda nasıl ihtiyatlı davrandığının bir kanıtı. EXO'nun stilisti konuşmasına şu sözlerle devam ediyor:
"Sehun bana, artık Dongdaemun'unda satılan ürünlerin sabit fiyatları olduğunu ve eskisi gibi mağaza sahibine şirinlik yaparak indirim istemenin imkansız göründüğünü söyledi. Daha sonra, bu durumun yabancı turistler için daha iyi olabileceğini ekledi."

2 saat boyunca köşe bucak ne kadar mağaza varsa gezdikten sonra Sehun ilk girdiği butiğe geri dönüyor.

Görev tamamlandı!

Sehun ve EXO'nun stilisti alışverişe kısa bir ara vermek için birlikte kafeye gidiyorlar. Çantasından küçük bir memo pad çıkaran Sehun mağazalarda gördüğü, dikkatini çeken şeylerin listesini çıkarıyor. Listedeki parçalar hakkında bir süre tartıştıktan sonra hedeflerindeki butikleri belirliyorlar. 
"Bu butiklere gidip ürünlere biraz daha yakından bakacağız. Alışverişimin merkezi artık bu noktalar." Sehun modaya ilgi duymasına rağmen lüks marka takıntısı olmayan biri. Aslına bakarsanız amacı lüks ve pahalı markalardan olabildiğince kaçınmak. 

"Lüks markaların iyi olduğu doğru. Fakat ben yine de yaşıma, tarzıma ya da zamana/mevsime uygunsa satın almayı doğru buluyorum. Kaliteli elbisenin kriteri pahalı veya marka olması değildir. Bir parçanın lüks ya da sıradan görünmesi, onu nasıl tasarlayıp kullandığınıza bağlıdır."

Güneş gözlükleri, şapkalar, ayakklabılar… Sehun sadece kıyafetleri değil, ilgisini çeken küçük aksesuarları da yakından inceliyor. Onu bu şekilde görmek, bana Sehun'un günün birinde EXO'nun ikinci moda stilisti olabileceğini düşündürtüyor. Onun için en önemlisi satın alacağı kıyafetin vücuduyla uyumlu olması. Ne kadar güzel bir parça olursa olsun, eğer vücudunuza doğru biçimde uymuyorsa tüm güzelliğin yok olacağını düşünüyor Sehun.
"Bir süre önce Sehun'a belli bir markanın kıyafetlerinden almasını söylemiştim. Çünkü markaya ve kalitesine göre ürünler çok ucuzdu. Önce bir denedi fakat sonra almayacağını söyledi. Sehun'un yaşı küçük olabilir ama iş alışverişe geldiğinde gayet olgun davranıyor."

Son zamanlarda Sehun'un kafayı taktığı şey snapback'ler! Ne zaman plastik deriden yapılmış bir snapback görse, lüks bir markanın ürünü, hakiki deriden yapılmış olanından satın almak için karşı konulamaz bir istek duyduğunu ve kendini zor tuttuğunu söyleyerek kahkaha atıyor. Ayrıca fırsat bulduğunda kendi snapback tasarımlarını yapmak istediğini de ekliyor. 

"Genelde çok sade ve klasik tarzda giyinmeyi tercih ediyorum. Fakat son günlerde sokak modasına da merak saldım. Alışkın olduğunuz tarzı arada bir değiştirmek eğlenceli olabilir." 

Sehun imkan bulabilirse eğer, güzel/havalı birçok farklı tarzda kıyafeti sergileyebileceği podyumda yürümek istiyor. Her ne kadar, beraber geçirdiğimiz zamanımız kısıtlı olsa da gelecek sefer ona daha zor bir görev vermeye karar veriyorum. Bütün günü kahkaha ve gülücüklerle geçirdiğine göre Sehun için bugün oldukça eğlenceliydi.

"Seçtiğim kıyafetler işte bunlar. Bence bugünkü görev için mükemmel bir seçim oldu! Ne diyorsunuz? Görevi başarıyla tamamladım, değil mi?" (Gülüyor)

Kaynak: Yeppudaa

Alıntıdır.YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?
 

“EXO Sehun – The Celebrity Magazine Şubat Sayısı Röportajı / 05.02.2014” filminde 1 Yorum bulunuyor.
  1. sudenur exo,bts,got7 - 12 ay önce demiş ki:

    sıkıldım oku oku bitmedi:/