EXO – Sports Seoul News Röportajı / 30.08.2013

❤ 0
( Yüksek Kalite )

exo

Röportajımız ilerledikçe, EXO artist olarak gerçek kişiliklerini ortaya koydu. Eğlenceli görünen grubumuz yavaş yavaş arkadaşçıl artistlere dönüştü ve üyelerin bireysel niteliklerini merak eder oldum. Sessiz ve Korecesi akıcı olmayan üyeler olduğundan, 12 üyenin hepsine aynı soruları sordum. Sadece bir ortak istekleri vardı. "Kendin ile ilgili övünme" ve diğer üyeler hakkındaki iyi nitelikleri ekle, Bu aniden kompliman show’a döndü. EXO haklı,onlar gerçekten kardeş ve aile gibilerdi.

◆ EXO liderdi Suho. (1991.5.22 Gerçek adı Kim Jun Myun)

-Suho,yaşına rağmen lidersin,bir çok üye olduğundan bu çok zor değil mi?

Suho: Luhan ve Xiumin’den daha büyüğüm fakat arkadaş gibi geçiniyoruz. SM de 6-7 yıl boyunca öğrenciydim. TVXQ dan siz onu Super Junior Lee Teuk olarak tanıyorsunuz liderlik olarak ondan çok şey öğrendim. MBC’de olmaktan büyük bir keyif aldım.Son zamanlarda yalnız yaşıyorum. Her zaman gördüğümde diyorum ki"Ahi tek başına yaşamak zor olmalı, 12 kişi ile yaşamak daha iyi ve bu kadar çok üye için minnettar olurum.

-Suho nasıl biridir?

Üyeler: O sıcaklıktan hoşlanır. Onun için sıcaklığı açman gerekir. O haklıdır aynı ders kitabı gibi.Nazik ve iyi bir örnektir. Küçüklerini önemser tıpkı bir erkek gibi ve onun iyi bir tarafı. Apgujeong(yaşadıkları yer)'da o yaşanacak harika biri. Eğlencelidir fakat konsantrasyondan taviz vermez. Lider olarak insiyatif alır.EXO Suho olmasa var olamazdı eğer varsa bu onun sayesinde.Ben(Chanyol) ağabeylerim arasında en çok onu seviyorum.

-Suho için Lee Su Man kimdir?

Suho: Benim için, Başkan Lee Su Man diğer babamdır.


◆ Baekhyun,yüksek notlardan sorumlu kişi(1992.5.6 Gerçek adı Byun Baek Hyun)

-Baekhyun nasıl biridir?


Baekhyun: Ezik(gülerek).Dostcanlısıyım. Rahatça herkesi tedavi edebilirim.Toplumsal açıdan. Yayınlar sırasında daha aşına gerlise zekam gerçekten parlayacak,Hırslı olmayı tercih ederim. Vokallerim için tanınan olmak ve çeşitli programlardan sorumlu olmak istiyorum. Çevremizde ki şovmenler gibi.Oyunculuğu öğrenmek ve her şey de en iyi olmak istiyorum.(Üyeler) Baekhyun gerçekten çok yetenekli.O tüm zamanların en yetenekli insanıdır.

-Baekhyun ile ilgili aramalarla ilgili olarak SNSD’den TaeYeon var dı?


(Baekhyun) TaeYeon sunbae SM şehir konserinde bana göz kulak oldu. Gençim bu yüzden bana çok iyi davranır. Tabi ki hepimize. Sarışınım ve TaeYeon 'I Got A Boy' sırasında sarışındı. Sanırım fanlarımız görsel olarak eşleştiğimizi düşünüyor. Ama SNSD de tıpkı EXO gibi.SM’sin küçükleriyiz.

-O halde SNSD Baekhyun için nedir?
Baekhyun: EXO’nun güvenilir destekçileri!

 

◆ Muggle katili Xiumin. (1990.3.26 Gerçek adı Kim Min Seok)


-Xiumin Wondergirls deki Sohee ye çok benzemiyor mu?
Xiumin: Sanırım çok benziyoruz. Fanlarımızın yaptığı sentezlenmiş fotoğrafları görünce çok şaşırdım.
Aynı göz yapısına sahibiz. Fakat onun bana benzediğini düşünüyorsan eğer (Gülüyor) Bir daha ki buluşmamızda ona kendimi resmen tanıtacağım

-Xiumin nasıl biridir?
Üyeler: Gerçekten çok temiz ve düzgün biridir. Çok terler ve ondan her zaman yağmur damlası gibi terler akar fakat hayatta ter kokmaz bunun yerine hoş kokmayı tercih eder.Dikkat çekici abimiz. Kendisine ait özel kokusu vardır.(Gülüyorlar) Bunu yanı sıra, çalışkan ve diğer üyeler çok iyi göz kulak oluyor.

– Xiumin için Wondergirls nedir?
Xiumin: Hiç kimse ( Wondergirls’sün Nobody şarkısında ki gibi). Aslında onlarla daha önce hiç tanışmadım.

◆ En Küçükleri Sehun (1994.4.12 Gerçek adı Oh Se Hun)


-En küçükleri olmanız,grupta en alt kısımda olmanızı mı sağlıyor?

Sehun: Hayır! Aslında 0 seviyesindeyim.(Suho) Aslında en küçükler iyilik yapılmasını istemez fakat Suho’dan istediğim zaman beni hiçbir zaman dinlemez . Benden iyilik isteyenler sorarak yapmalı.(Üyeler) Sehun kibar ve şirin. Ama bazen çizgi aşıyor ve D.O. dan çarpı alıyor.D.O. grupta cezalandırma sisteminin başıdır. (Gülüyorlar). Sehun hatları arasında çapraz çizgili stilidir.O çapraz çizgisinde abilerini sallar ama ona kızamazsınız.

-Sehun üye olarak nasıl biri?

Üyeler: Gördüğünüzün aksine,çok bağlıdır. Aslında abileri için herşeyi iyi yapar. Küçüğümüz gibi görünmüyor ama yumuşak kalplidir. Bir şey olduğunda,Yatmadan önce tüm üyeler için dua eder.Tatlı.

– Luhan Sehun için nedir?

Sehun: Ah,Yorumu anladım biz bir birimize çok benziyoruz. İlişkimiz baloncuk çayı üzerine kuruldu.O benim baloncuk çayı içmek istediğim tek kişidir.


◆Her yönüyle atletik üye Luhan. (1990.4.20 Çin Vatandaşı)


-Luhan ve Sehun bir birine çok benziyor değil mi?

Üyeler : Aynı arka görünüşe sahipler.Saç stillerine bir birine çok yakın. Luhan, Sehun'un en çekmiş versiyonu gibi.Arkadan baktığımzda “Sehun bugün çok yorulmuş görünüyor “arkasını döndüğün de bir bakıyoruz Luhanmış diyoruz. Luhan gerçekten omuzları diktir ve baktığımızda aslında Sehun oluyor.Üyeler için çok kafa karıştırıcı.

-Luhan nasıl biridir?

Üyelerutbolu çok iyi oynar.Her yönüyle atletik bir duyuya sahip. Yakışıklıdır ve yaşıtları gibi davranmaz ,tatlı ve saftır aynı zamanda erkeksidir. Luhan'nın anlamı,'Sabah Geyiği' ve adı onun görünüşüne çok iyi uyuyor değil mi?

-Saseng Luhan için nedir?

Luhantres!!

 


◆Dövüş Sanatları Ustası Tao. (1993.52 Çin Vatandaşı)

-Tao’nun cazibesi nedir?

Tao: Rap, Dövüş sanatları, dans dışında şarkı, vücut, boy …. vb. dans dışında. Dövüş sanatları ve Kaslı vücut olarak grubta en iyisiyim.

Üyeler: Çok atletik. Dalış becerileri çok şok ediciydi.Çok iyi yaptı. Dövüş sanatları eğitimi aldığından bu yana, Spor dallarında çok iyidir. Koreografileri de çok hızlı öğrenir.Ne diye bilirim ki üye bir hayvan gibi?


-Tao için is SM Entertainment nedir?

Tao: Benim için evimden uzakta ki ailem gibi.


◆ Karizmatik D.O is (1993.1.12 Gerçek adı Do Kyung Soo)

-D.O nasıl biridir?

Üyeler: Düşünceli ve nazik 'gerçek bir erkek. Oldukçe soğuk kanlıdır.Şirin görünümlu fakat kişiliği gerçek bir adam gibidir.Kalıcıdır. Hoş görünümlü ve onurlu bir kişiliğe sahiptir. Hassas,sevimli ve oldukça beceriklidir.

-Sesinin büyüleyici noktaları hakkında ne düşünüyorsun?

D.O.:Etrafımdaki insanlar dinlemesini kolay olduğunu söylüyor. Herhangi bir şarkıyı bile iyi yapabilir. Aslında, garip, Şarkı sözlerine bakmam fakat şarkı söylediğim de sadece melodilere konsantre olurum. "Wolf"şarkısını aldığım da çok düşünmedim.

-Growl D.O. için nedir?

D.O: EXO'nun "Wolf" tan sonra geliştirdiği şarkıdır. Bu şarkı tüm üyeleri müzikal ve kareografik yönünden oldukça yükseltti.


◆ EXO-M Lideri Kris. (1990.11.6 Kanada Vatandaşı)

-Kris bir erkek olarak nasıldır?

Üyeler: Modaya uyan bir üyemizdir. Rep de,Basketbol da iyidir.Yakışıklı ve uzun boyludur. Herşeyden önce 4 dil konuşabiliyor. İngilizce, Korece, Kanton Çincesi ve Çince.Ben gıpta ettim (Baekhyun). Batılılaşmış bir tarza sahip. Benim görüşüme göre her noktasına kadar tamamen Asyalı.

-Sen EXO-M liderisin fakat Suho dan ikinci kademeli olansın.Kris için Suho nedir?

Kris: Bunu ben çok fazla duyuyorum fakat Liderlik pozisyonunun benim için çok fazla anlamı yok.Suho EXO-K lideri ve bende EXO-M aynı şeyler. Ama bazen bir lider gibi hissediyorum ve Suho sadece en gençimizmiş gibi hissediyorum(kardeş olarak).Hepimiz iyi arkadaşlarız.

◆Mutlu Virüs Chen. (1992.9.21 Gerçek adı Kimg Jong Dae)
( iyide mutlu virüs ne zamanır chen  )


-Çinli olarak isminden dolayı yalnış anlaşıldığın oldu mu?Eğer ismini değiştirme imkanın olsaydı kullanırmıydın,kullansaydın bu ne olurdu?

Chen: Çok yanlış anlaşılıyorum. Chen adını bana Başkan Lee Su Man verdi ama onu hiç kin gütmedim. Benim adım nedeniyle, milliyetim hakkında yalnış anlaşılma oluyor ama çok iyi bir kalbe alıyorum.Ben EXO-M üyesiyim ve bundan hiç bir şikayetim yok.Fakat imkanım olsaydı Baş harflerim olan 'JD' kullanırdım.Fakat Chen ismi ‘JD’ den bana daha uygun değil mi?


-Chen bir üye olarak nasıldır?

Üyeler: Çok korkak Hyung(Abi). Çok eğlenceli ve tasasız biridir.Chen ile birlikte olmak çok eğlencelidir. Hemen hemen aptal olma ölçüsünde bir türdür. Konuşmasında dostluğu hissedebilirsiniz. O grubun en arkadaşçıl üyesidir.

– Chen için Super Junior nedir?

Chenunbaes(deneyimli,kıdemli kişiler) takip etmek istediğim. Super Junior ve EXO grup üye sayısı olarak aynı fakat Super Junior bizden çok daha popüler.Onların ayak izlerini takip etmek, onlar gibi uzun yıllar boyunca anılan bir büyük bir grup olmak istiyoruz.

◆ Fan Bakımcı Lay. (1991.10.7. Çin Vatandaşı)

 

Lay nasıl biridir?

Üyeler: Herşey de çok sıkı çalışır.Danslarda,şarkılar da ve diğer tüm şeylerde.EXO-M’in ana dansçısıdır.Lay müzikal yönden bir dahidir. Çok iyi entüruman çalar ve beste de çok iyidir. Çok yönlü ve yetenekli Lay'e yakın olmak istiyoruz.

-Diğer üyelerden herhangi bir hayal kırıklığınız var mı?

Lay: Küçük nedenlerle hayal kırıklığına uğradım ama diğer üyelerle sohbet edip iletişim kurduğum da bu düşünceler yok oldu. Üyeler ile iletişim kurmak çok eğlenceli.


-Lay için fanlar nedir?

Lay: Çok değerli mutluluk. Son zamanlar da aniden 'Mutluluğun Anlamı' hakkında düşündüm ve bu işaretin fanlar olduğum zaman olduğunu anladım. Sahnede hayranlarımın önünde olmaktan çok mutluyum.Birbirimize güç sağlıyoruz.

◆ Bitmeyen Süs Kai (1994.1.14 Gerçek Adı Kim Jong In)


-Kai’nin cazibesi nedir?

Üyeler: 10 yaşından itibaren çok iyi yaptığı dansları. Seksi bir çocuk. Terlediği zaman bile çok havalıdır. Onun ifadesi ve jestleri nedeniyle 'Growl' finali çok iyi oldu. Kai sabırlı ve çok olgun bir küçük kardeş. Onun düşünceli tavırları diğer üyelerinde dikkatini çekiyor.


-Aktris Yoon Se Ah çıktığı yayınlar da sıklıkla Kai'nin ideal bir tipi olduğunu söylüyor. Ona herhangi bir cevap vermek istermisin?

Kai: Çok teşekkür ederim. SBS kanalında yayınlanan Gentleman’s Dignity dizisinin büyük bir fanıydım. Ben aslında bir drama izleyecisi değilimdir fakat o dramayı izledim. Yoon Se Ah, Senin dramalarını seyrediyorum ve gelecekte kendimi sana resmi tanıştırmak için çok çalaşacağım.

-Kai için KangTa nedir?

Üyeler: Bay Kang Ta yöneticiden yanı sıra;Basketboll oyuncusu Kim Joo Chan gibi görüyor.Aktiris Ahn Moon Sook ve Aktör Cha Tae Hyun(Kai) DNA mın aranmasını istiyorum.buna ek olarak Baekhyun Hyung (Abi) komediyen Lee Sung Mi ye benziyor.

◆Görselden Sorumlu kişilik,Chanyeol (1992.11.27)

-Chanyeol kendini çok seviyorsun gibi görünüyor bize kendini övmek için zaman ayırmanı istiyorum lütfen.

Chanyeol: Çok parlak ve iyimserim. Diğer insanlardan önce kendimi daha çok seviyorum. Enstürumanlar da ve aşçışıkta iyiyimdir. Bazı şeylerin onanırım bu yüzden 'Midasın Elleri' yimdir. Bilgisayar ve elektronik olan herşeyi onarabilirim. Evimizde bir masaj koltuğu ve onu kendi ellerimle monte ettim.(Üyeler) Neşeli bir arkadaş. Grubumuz da düzeltme işin sorumlu kişidir.Her zaman bizlere iyilik yapar.


-Sizi aratığımız da Sulli arama olarak çıkıyor,M Coutdown olmak nasıldı?

Chanyeol: Öğrencilik yıllarımızdan beri birbirimize çok yakınız. Sanırım bir çok kişi yalnış anlıyor ama biz sadece yakınız. ‘M Countdown’ çok eğlenceliydi. Ben gerçekten titriyordum fakat iyi yaptığımızı düşünüyorum.(Gülüyorlar)


-Son zamanlar da bir radio programında grup için de en iyi görsel özelliğe sahip olduğundan bahsettin,hala aynı mı düşünceye sahip misin?

Chanyeol: Tabi ki! Fakat kendi düşüncelerimden bahsettim.Kendimde en iyiyi severim(Gülüyorlar)Aslında 12 üyemizde yakışıklı görünüyor. Görsel olarak bakıldığında hepimiz aynıyız.

-Chanyeol için F(x) nedir?

Chanyeol: Öğrencilik yıllarımı birlite geçirdiğim iyi bir arkadaş ve Sunbae.

Kaynak: Yeppudaa

Alıntıdır.YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?