“Media in Korea” Seminar

❤ 0
( Yüksek Kalite )

Yağmurlu Cumartesi saat 02:30 gibi Taksim’de olan Lotus Dil Kursunun binaya girdim. Yonhap Haber Ajansı’nın İstanbul muhabir olan Jun eok KİM nın seminara katlamak için.
Kore’de olan büyük Medialar yani Gazete, TV, İnternet Portal üç alanın hakında konu tutu. ve bügünler de daha çok internet media dünya da önemli olduğunu açıkladı.

Soldaki resim onu iyice açıklanıyor. 2000 yılında Reklam piyasayı Gazete ve TV en çok oranı tutu ama 2012 de Reklam alanı olarak en çok İnternet(mor rengi) tutuğunu gösteriyor.

Bügünler de hatta TV açık halinde olsa da TV izleyen olmadığını ve TV açık halinde onu izlemeden Smartphone ve Pad ile başka işlere uğraşdığını açıkladı. ve en çok Smartphone(47.5%) sonra Pad dahil bilgisayarlar(12.6%), Gazete (6.5%) yi kullandığını açıkladı.

Türkiye Gazeticiler hakında bir soruya cevap verirken, Türkiye’nin çok saylı gazeteciler şimdi hapishane de olduğunu anlatayarak Türk gazetecilerin cesaretli gazeteci olduğunu söyledi.

Kore ve Türkiye ilişki hakında ise gittikçe iki ülkenin ilişki gelişeceğini söyledi. 2014 ilk 6 ay boyunca Türkiye den Kore ye gidenler 10,909 kişi, Kore’den Türkiye’ye gelenler 122,175 kişi olduğnu anlattı. ve bu rakam geçen yıl dan Türkiye- Kore 16%, Kore-Türkiye 31% artığını anlattı.

İki ülke arasındaki ekonomi ilişkinin nasıl olacağını soran soru ya cevap verirken, 3 sene önce dünya’nın çoğu yer ekonomi kriz den zor zaman geçerken Türkiye çok iyi şekilde geliştirmeye devam ettiğinde çok potensyal ülke olarak tanınmış oldu. ama bugünler de de o potensyal gerçekleştirilmeden sadece potensyal olan ülke olarak devam ediyor diye açıkladı. FTA nın etkisi de olabilir ama iki ülkenin ilişki gelişitirmeye daha çok Türkiye kendi ekonomi önemli olduğnu söyledi. onun durum biraz durgun olduğunu açıkladı.

Kaynak: e-kworld.comFILM BILGILERI 2 sene önce eklendi

Tür: Haberler

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?