[RÖPORTAJ] MBLAQ Haru Hana Magazine Vol. 17 Röportajı Part 1 / 22 Mart 2013

❤ 0
( Yüksek Kalite )

mblaq haru hana roportaj 2013 mblaq haru hana roportaj 2013

MBLAQ:
Fanlarımızla uzun süre sonra yeniden buluşuyoruz.
"Mona Lisa" şarkısına sizinle tanışmak için duyduğumuz hisleri de dahil ettik. 

Japonya'da ki ilk çıkışını 2011'de "Your Luv" ile yapan MBLAQ, 1 yıl ve 5 ay sonra ilk kez Japonya'da ki aktivitelerini sürdürecek! Uzun süreden sonra yaptıkları geri dönüş için seçtikleri şarkı ise "Mona Lisa"'nın Japonca versiyonu.

Seungho: Biz Kore'de bu şarkıyla yükselmiştik ama şarkı Japonca olunca atmosfer değişti ve ben yeni bir şarkı yayınlamışız gibi hissediyorum. Sözler ve klip de değişti, bu yüzden lütfen orijinal şarkıyla olan farklılıklarını anlamaya çalışın!

Cheondung:  Sözlerin Japonca'ya çevirilmesiyle, içerikte bir duyarlılık hissediyorum. Veya belki de orijinal şarkıya göre daha nazik bir atmosferinin olduğunu söylemeliyim..

Mir: Şimdiye kadar 2 Japonca single yayınladık, ama bu seferki şarkı en doğal olanı olmadı mı? Japonca rap daha zordu, ama elimden geleni yaptım! 

G.O: Kayıt sırasında eğlendim. Japon personeller rahat olduğumuz bir ortamda rahatça çalışabilmemiz için Kore'ye geldiler ve kendi adıma şarkıyı söylemesi çok kolaydı.

— Duyduğuma göre yeniden bir klip çekmişsiniz.

Cheondung:  Bir yeraltı otoparkında çekim yaptık ama açıkçası çekim günü bu kışın en soğuk günüydü! Çok soğuktu! Klibi titreyerek çektim ama sonra havalı bir hâle dönüştü. Soğuktu ve vücudum kaskatıydı bu yüzden iyi bir gerginlik atmosferi olabilir. (Gülüyor)

Seungho: Çekim sırasında köprücük kemiğim incindi ve bu yüzden sol omzumu hareket ettiremedim. Kimse fark etmedi mi? Eğer birisi fark ederse cidden ilginç olur. (Gülüyor) 

Mir: Klipte sadece bizim yakışıklı pozlarımız var ama sette ısıtıcılarla dayanabiliyorduk. Lütfen klibi bunu hayal ederek izleyin. (Gülüyor)

— Şubat ayında Japonya'da TALK & LIVE düzenlediniz. Özellikle etkileyici bir şey var mı? 

Seungho: Son zamanlarda çok fazla solo çalışmamız vardı ve bizim için uzun süreden sonra sahnede birlikte söylemek sadece zevkliydi. En çok istenilen şey "lütfen aegyo yapın"'dı ama cidden.. (Gülüyor)

Mir:  Soru tahtası olayında birisi "evcil yılanını istiyorum" yazdı. (Gülüyor) Bir insanın bir yılanı istemesi fikri ilginç ve etkileyiciydi. 

— Japon fanlarınızla birlikte ne yapmak istiyorsunuz?

Mir: Kubbe turu. Japonya'da ki tüm büyük yerlere gitmek istiyorum! Üyeler ve fanlarla birlikte gitmek istiyorum.

G.O: Tüm hayranlarımızla yakınlaşabileceğimiz daha çok yer olmasını diliyorum. "Mona Lisa – Japonca Versiyon-" gibi meeting yapmak istiyorum.

— Son olarak hayranlarınıza bir mesaj!

Mir: Twiter'dan "Seninle buluşmak istiyorum" veya "Japonya'ya ne zaman geleceksin" gibi çok mesaj alıyorduk, bu yüzden Japonya'ya yeniden gelebildiğimiz için çok mutluyum!

Lee Joon: Bir yandan mutluyken, dürüst olmak gerekirse, bir yandan baskı altındayım. Madem sizinle uzun bir süreden sonra yeniden buluşacağız, sizin bizim öncekinden daha olgun olduğumuzu düşünmenizi istiyorum.. Aynı şarkı olsa bile, bence yeni "Mona Lisa" bize büyüme şansı verecek!

Cheondung: Üzerinde çok çalıştığımız müziğimizle beraber hepinizle tanışmak istiyorum, yani çok dinlerseniz memnun olurum.

 

Alıntıdır.FILM BILGILERI 3 sene önce eklendi
YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?