[Röportaj]99 Feet High & Rising: Epik High üyesi Tablo Sohbetlerde Başarılı

❤ 0
( Yüksek Kalite )

epik high

Soru: Eşin Kang Hye-Jeong'un da içinde bulunduğu YG ailesine katılalı bir yıl oldu. Şimdi ekibin tam teşekküllü bir üyesi olduğunu mu yoksa hala işin püf noktalarını öğrendiğini mi söylersin?

Hala okuldaki yeni çocuğum, fakat buradaki herkes bana çok destek oluyor. Onlar düştüğümde benim yanımda olan insanlardı, bu yüzden biz bir olarak yükseliyoruz

Soru: Epik High, YG ailesine katılan en yeni grup oldu. Bu fikri kim önerdi?

Bu önerilecek bir fikir değildi, fakat patronum (Yang Hyun Suk) bizi tek bir çatı altında toplamak için büyük bir rol oynadı.

Soru: Epik High'ın Tablo ile birlikte YG'ye katılması doğal görünüyor, fakat bunun için dikkatlice düşünmüş olmalısınız. Bu kararı vermenize neden olan en büyük etken neydi?

Sanırım biliyorsundur, hayatımın son birkaç yılı cehenneme dönmüştü. Bu noktada grubu dağıtmayı düşünmüştüm çünkü bana olan nefretin diğer üyeleri de etkilesin istemiyordum. Bir araya geldik çünkü hayranlarımız bizi özlemişti ve bazılarına dünyanın kaç bucak olduğunu göstermeyi onlara borçluyuz. En azından denerken ölürüz. 

Soru: Mithra ve Tukutz'un YG'ye katılma konusunda bir şartı var mıydı?

Onlar “TEŞEKKÜR EDERİZ!!!” dediler.

Soru: Albümünüz Fever's End, kişisel sıkıntılar yaşadığınız bir dönemde yazıldı. Sanatçılar, zor zamanlarda böyle derin bir albüm yazmanın duygusal olduğunu ve yeni bir şekilde, yeniden başlamaya hazır oldukları hissini verdiğini söylemişti. Fever's End albümünü yayınlarken yaşadığın olayları hissettin mi ve albüm tanıtımlarında buna benzer bir şekilde etkiledi mi? 

Bu albümü yapmak aklımı başıma getirdi. Ayrıca ayakta durmamı sağladı.

Soru:  Senin de bildiğin gibi şöhretin bazı tuzakları var. Tek istediği ünlü olmak olan ve ünlülerin ne kadar masraf yaptığının farkına varmamış olan eğlence şirketindeki genç insanlara ne tavsiyesi verirdin?

Tek istediğiniz şey ünlü olmaksa, bunu başaramayacaksın. Yaptığın işi sev, karşılığında sevgi almayacaksın. 

Soru:  iTunes listelerinde zirvedeyken albümünüzün adının Korece yazıldığını görünce gururlandığını söylemiştin. Neden gururlandın?

Çünkü Kore dili güzel.

Soru: Epik High, Güney Kore'de çığır açan bir hip-hop grubuydu. İlk kez Epik High olarak çıkış yaptığınızda ülkedeki hip-hop sektörü nasıldı sizce? Önümüzdeki 10 yıl içinde nasıl olacağı hakkında neler tahmin ediyorsun?

Çığır açan bir hip-hop grubu muyduk? Biz sadece orada burada rap bölümleri olan bir pop grubuyduk haha.

Soru: Yeni yayınlanan Epik High albümü 99 hakkında bize bir şey söyleyebilir misin? 

Hoşlanacağınızı, belki de bizi seveceğinizi umduğum dokuz şarkı var. Bu albümde yeni sesler ve türler denedik… Bu zamana kadar yaptığımız seslerden farklı bir ses elde ettik. Böyle bir değişiklik yaptığımız için çok mutluyum. “Don’t Hate Me” ve “Up” kliplerine bir göz atın!

Soru: Genç kızına nasıl baktığın hakkında özgürce ve gururlu bir şekilde konuştun. Seoul'de modern bir baba olmak nasıl bir şey?

Bu başka bir yerde baba olmak gibi. MUHTEŞEM.

Soru: Bir gözümüzün üstünde olduğu MTV K için Kore'den gelecek sanatçılar kimler?

Sol gözünüz Epik High'ın üstünde olmadı ve sağ gözünüz de bizim olabildiğimizden daha sevimli, daha hoş ve daha genç diğer gruplarda olmalı.

Soru: Hip-hop idollerin kimler? Uygun gördüğün bir yerdeki bir kaç açıklama ekleyerek lütfen birini seç; Tupac veya Biggie? Jay z veya Nas? Gang Starr veya A Tribe Called Quest? Lil Wayne veya Kanye? Lauryn Hill veya Nicki Minaj?

Seçim yapmaktan nefret ederim… Bu yüzden Nirvana.

Soru: 2012 yılının geri kalanı için seni en çok heyecanlandıran şey nedir?

Hayranlarımızın gülümsediğini görmek!

Kaynak: MTVKorea,yeppudaaYORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?