SHINee CUTiE Magazin Eylül sayısı / 10 Ağustos 2013

❤ 1
( Yüksek Kalite )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

shinee cutie magazine13 shinee cutie magazine12 shinee cutie magazine9 shinee cutie magazine8 shinee cutie magazine7 shinee cutie magazine6 shinee cutie magazine5  shinee cutie magazine2 shinee cutie magazine

SHINee YAZLA BULUŞUYOR!

Yaz denince aklınıza ne geliyor?
KEY: İlk olarak ,sıcak.Ben sonbahar ya da ilkbahar gibi ne çok sıcak ne de çok soğuk mevsimleri seviyorum.
ONEW: Bende ilkbahar ve sonbaharı seviyorum.Çünkü bisikletimi çıkarmak ve etrafta dolaşmak için uygun.
JONGHYUN: Gerçekten,çok sıcakta duramıyorum.Eğer yapabilseydim ,yazın sadece vakit geçirmek için Alaskaya giderdim. ((GÜLER))
TAEMIN:  Kabul ediyorum! Alaska soğuk bu yüzden muhtemelen bu iyi bir fikir.Son günlerde küresel ısınma nedeniyle sıcak mı oluyor?
MINHO: Sanırım,herkes yazın duramayabilir.((GÜLER)) Güneş banyosunu severim! Yazları futboldan keyif alıyorum,basketboluda seviyorum ama çok hareket gerektirdiğinden halsiz kalıyorum,.[Bir kerede spordan bahsetme ]

Yazları ne yemek istersiniz?
KEY: Yazdan bahsediyoruz ,tabiki samgyetang.(Samgyetang=Ginseng tavuk çorbası)
TAEMIN:  Besin dolu yiyecek,Kore'de samyetang yemenin vücuttaki yaz yorgunluğunu önlemek için iyi olduğu söyleniyor.
ONEW:  Samyetangın yazın yemek için iyi olduğunu düşünüyorum.Gomtangda iyi olabilir.(Gomtang=Sığır eti çorbası)
JONGHYUN: Söyledikleri ve kongguksu.İçinde soya soslu erişteler var; serinletici bir tad ve çok da lezzetli.
MINHO:Eriştelerden bahsediyoruz,soğuk eriştelerde iyidir.İştahınız olmadığı zaman ferahlatıcı tadı kolay yemenizi sağlar.


Japonyada, yaz günleri geldiğinde yaz festivalleri için genellikle yukata giyerler.(Yukata=pamuklu yaz kimonosı) Sizin ideal yaz gününüze ne olurdu?
ONEW: İnsanlar Japonyada çıkarken yukatalar giyiyor,beraber etrafta dolaşmaya çıkarken hanboklar(hanbok=geleneksel kore giysisi) giymeyi istiyorum.((GÜLER)) Hanbok her gün yolda giyebileceğiniz bir giysi değildir,bence unutulmaz bir gün olabilir.
JONGHYUN: Sokaklarda bütün gözler senin üzerinde olurdu.((GÜLER)) Onun yerine bir havuza gitmeyi isterim.
TAEMIN: Bikini giymeye ne dersin,Jonghyun?
JONGHYUN: ((KAHKAHA ATAR)) Ben normalim,şort ve sandalet giyeceğim.
MINHO: Lunaparka gitmeyi seçeceğim.Canım hız trenine binmek istiyor.
KEY: Kafe gibi kapalı ortamlarda bulunmayı tercih ederim.
TAEMIN: Bende .Eğer biz evde kalırsak patbingsu(patbingsu=bir çeşit tatlı) yapmaktan keyif alırız ,soğuk ve eğlenceli olur.Jonghyun ve ben önceden patbingsu yapardık.
JONGHYUN: Korede,bakkalda kırmızı barbunya,pirinç keki ve jelibon gibi malzemeler satarlar,bu yüzden biz onları buzlu tatlının içine koyduk,bu çok iyiydi.

 

5iniz beraber yazın keyfini nasıl çıkarmak istersiniz?
TAEMIN: Kimodameshi!(kimodameshi=cesaret ve korku oyunu) Ağlayana ya da neredeyse bayılana kadar korkmak istiyorum,bir dağın içine girip bir yerde birdenbire gözden kaybolmak gibi.((GÜLER)) Lunaparkta hız trenine binmek ve korku filmi izlemek gibi heyecanlı şeyleri severim.
JONGHYUN: Korkunç şeyleri sevmem,bu yüzden bu düşünceye karşı çıkıyorum!
ONEW: O halde deniz kenarında tatile ne dersin? Denizin kenarında ızgara balık yapabiliriz,bir pansiyon kiralarız ve rahat zamanımızı birlikte geçiririz.Yine de,Key haricinde, dördümüz Key kadar detaylı plan yapamıyoruz ,lütfen bütün hazırlıkları yap. ((GÜLER))
KEY:  ("derince düşünür") Merak ediyorum eğer iyi bir iş yapsaydım…
JONGHYUN: Bu sadece varsayımlı bir durum,bu işi ciddiye almak zorunda değilsin . ((GÜLER))
KEY: Ah, ben sadece şaşırmıştım.((GÜLER)) Eğer sadece basit bir hayal kurarsak,bende fikrimi paylaşacağım izninizle!Genellikle müzik videolarında gördüğümüz gibi yüzme tüpleriyle arabada bir yerlere gitmek istiyorum.Yanıma köpeklerimide alacağım.

Bu yazdan hatıralarınız?
MINHO: Geçenlerde, yeni single'ımızın müzik videosu için ilk kez Okinawaya gittik .Mükemmel bir yerdi,bu yüzden kişisel zamanımda tekrar gitmeyi umuyorum.
JONGHYUN:Klip çekimleri arasında,barbekü yaptık ve buzlu tatlı yedik. Benim ilk Japon buzlu tatlısını yiyişimdi,üstünde şerbet vardı,ama bu çok iyidi!
TAEMIN:  Bu yeri bana rüya gibi hissettiren tek bir şey vardı,ya da ilgi çekici diyebilirim,Okinawa'nın havasıydı.Yakıcı havası vardı ama 10 dakika sonra yağmur yağardı.Hava kolaylıkla değişirdi bu yüzden klip için zor oluyordu,lütfen klip oynarken ertafı kontröl edin.

 

NOT:Bu "buzlu tatlı" shaved ice diye geçiyor aslında karşılığı yok.Herhalde bizim meybuzumuz gibi bir şey.

SHINee SİZİNLE TANIŞIYOR!

"U"=Japonya arena turda fanlarınızla tanıştınız,onların varlığı sizin için ne anlama geliyor?
TAEMIN: Onlar önemli varlıklar,bizi gülümsetiyorlar.Konser yerindeki fanlar,gözleri ışıl ışıl ve gerçekten mutlu gözükür.Gözlerine bakmayı seviyorum.Şimdiki gibi,gözlerine baktığımı anımsıyorum bu beni gülümsetmek için yeterli.
JONGHYUN: Eskiden beri çeşitli sahnelerde canlı perfonmans sergiliyoruz,ama Saitama Super Arenadaki ilk büyük mekanımız gerçekten süpriz oldu.Bu yerin tıka basa dolu olması beni gerçekten motive etti.
MINHO:Sadece Kansai lehçesini ezberledim çünkü hayranların buna nasıl tepki vereceğini öğrenmek istiyordum."Nandeyanen(neden)" ve "Ikude(Hadi)!" gibi tabirler var.
TAEMIN: "Honma(Gerçekten)!"
ONEW:  "Meccha(Çok)!"
JONGHYUN:Ayrıca, "Ee hanashi yanaa(Ne iyi bir hikaye)" . ((güler))
KEY: Herkesi yapabildiğimiz kadar mutlu etmek istiyoruz, bu yüzden gittiğimiz her bölgeye kelimeler hazırlarız. ((güler))

Konser sırasında, yeni şarkınız "Boys Meet U"yu sergilediniz. Tepkiler nasıldı?
ONEW:  Çok canlandırıcı bir şarkı bence bu yüzden bundan zevk aldılar.
MINHO: Bizim ilk yaz şarkımız , bundan dolayı canlandırıcı hisleri ortaya çıkarmak ümidiyle söyledik.

Sözlerde , kızların modası ve saç şekilleri hakkında tercihler var,sizin zevkinize uygun stil nedir? 
ONEW:  Şarkı sözlerindede yazılı, tek parça kıyafeti tercih ederim.Yazın ferahlatıcı gözüküyor.
MINHO: Tek parça kıyafete katılıyorum!
KEY: Bence kısa pantolonlar çok güzel çünkü görünüşünü sağlıklı yapıyorlar. Ama esasen,bence kızlar onlara uygun kıyafetler giyerler ve görünüşlerini bu harika kıyafetler içinde nasıl iyi yapacaklarını bilirler. 

Son olarak,lütfen yazı geçirmek için önerilerinizi paylaşın.
JONGHYUN: Sıcak olduğundan dışarı çok çıkmamayı deneyin.Bizim şarkılarımızı dinlerken serin yerlerde ders çalışmanızı öneririm.
MINHO: Bu doğru.Tur mekanlarımızda klimalar çalışıyor ve yeterince serin bu yüzden lütfen gelin ! Sadece yazın diye düşünmeyin ,bizim turlarımız kışa kadar devam edecek lütfen gelin!
KEY: Sıcak günler bundan sonrada gelecek,okuyucular için,daha fazla dışarı çıkın ve tadını çıkarın,daha fazla anı oluşturabilirsiniz.
TAEMIN: Haa, çok sıcak, onlar eriyecektir!!

Alıntıdır.YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?