Scholar Who Walks the Night

❤ 5
( Yüksek Kalite ) Tanıtım 1 Tanıtım 2Yorum yap

Adı: Scholar Who Walks the Night 밤을 걷는 선비
Tür: Dram, Tarih, Romantik, Aksiyon, Fantastik
Yönetmen: Lee Sung-Joon
Senarist: Jo Joo-Hee (orijinal comic), Han Seung-Hee (orijinal comic), Jang Hyun-Joo
Yayıncı: MBC
daum: 7.5
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2014 – 2015
Yayın Tarihi: 8 Temmuz 2015 – 10 Eylül 2015
Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba & Perşembe – 21:55
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Konusu:
Yang Sun soylu bir ailenin kızıdır. Aile korkunç bir iftira ve komplo ile karşı karşıya gelir. Yang Sun kimliğini gizlemek için erkek kılığında kitap satmaya başlar…
Seong Yeol, uzun yıllarca insanları cüzzamlı yaşlı bir bilgin olduğuna inandırarak kendinden uzak tutmuş bir vampirdir. Onun evine girebilen hiçkimse yoktur. Onun bu kuralını akıllı bir kitapçı olan Yang Sun bozar ve böylece bu iki kişi Yang Sun'un ailesine kurulan komploya karşı mücadele etmeye başlarlar.
Bu arada köyde korkunç cinayetler işlenmektedir. Saray yetkilileri bunun bir kaplanın işi olduğunu söylesede gerçekler başkadır.

AuwLBSc

Lee Jun-Ki dizide, yakışıklı bir vampir ve alim olan Kim Sung-Yeol karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri geçmişte, genç bir bilim adamıdır ve Veliaht Prensin (Lee Hyun-Woo) yakın arkadaşıdır. İkisi, insanların mutlu oldukları bir ülke inşa etme hayali kurmaktadır. Ancak Sung-Yeol'un kaderi arkadaşını, sevgilisini kaybetmesine ve vampire dönüşmesine yol açar.

XBm9z7b

Lee Yoo-Bi dizide, bir asilzadenin kızı olan 21 yaşındaki Jo Yang-Sun karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, zeki ve neşeli birisidir. Babası atılan bir iftira sonucunda bir hain olmak ile suçlanmaktadır. Bu yüzden ailesini geçindirebilmek için kitap satar. Yetenekleri ve çenesiyle en iyi kitap satıcısı haline gelir.

 

8YeMr9v

Shim Chang-Min dizide, veliaht prens olan 24 yaşındaki Lee Yoon karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri hayatı sadece eğlenceden ibaretmiş gibi yaşayan biri gibi görünse de babası öldükten sonra sakladığı pençelerini çıkarır ve yavaş yavaş sorularına cevaplar bulmaya başlar.

 

6gOltoO

Lee Soo-Hyuk dizide, bir vampir olan Gwi karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, görünüşü ile insanları kendine hayran bırakmaktadır. Ayrıca o insanların dünyasında gizli bir hükümdardır. Kim Sung-Yeol'un (Lee Jun-Ki) en büyük düşmanıdır.

ix6w3r9

Kim So-Eun dizide,iki karakter canlandırmaktadır. Biri, genç bir soylu kadın olan 20 yaşındaki Choi Hye-Ryeong karakterini canlandırmaktadır. O, Prens Lee-Yoon'un (Shim Chang-Min) nişanlısıdır. Onun karakteri, şık ve soğuk birisidir. Diğeri ise, Sung-Yeol'un (Lee Jun-Ki) ilk aşkı olan 20 yaşındaki Lee Myung-Hee karakterini canlandırmaktadır.

Jang Hee-Jin dizide, 20li yaşlarının ortalarındaki şehrinin en iyi gisaengi olan Soo-Hyang karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, fakir bir köylü ailenin beş çocuğundan en büyüğüdür. Yoksul hayatından kurtulmak için 10 yaşında bir gisaeng olmayı seçer. Ayrıca çocukluğunda Kim Sung-Yeol (Lee Jun-Ki) tarafından ölmek üzereyken bulunur.

Lee Hyun-Woo dizide, dürüst ve asil bir ruha sahip olan 20 yaşındaki Veliaht Prens Jung-Hyun karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, kraliyet kütüphanesinde genç bir alim olan Kim Sung-Yeol (Lee Jun-Ki) ile aynı öğretmenden ders alır. İkili tehlikeli bir komplonun arkasında yatan gerçekleri öğrenir ve Sung-Yeol'un kana susamış bir vampire dönüşmesine neden olur.

Not: Dizinin konusu "The Scholar Who Walks the Night" adlı bir manhwa'ya (kore çizgi romanı) dayanmaktadır. (webtoon.daum.net/market/view/13989)de gerçekler başkadır.

 

1P3WtpqScholar-Who-Walks-the-Night_n 000949700_1434010653-11115600_793726557362327_2845273761327235696_n THE SCHOLAR WHO WALKS THE NIGHT KOREAN DRAMA 2015YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?